Binali YILDIRIMAk Parti Genel Başkanı

Man Logo
Mersin Birecikliler Derneği Açılışı Görkemle Yapıldı

Mersin Vali’si Hasan Basri Güzeoloğlu, ve İl Emniyet Müdürü Arif Öksüz,Birecik belediye başkanı Av.M. Faruk Pınarbaşı katıldı. Güzeloğlu mutlu huzurlu bir toplum ve devlet yapısının bir araya gelerek, birlikte olarak, acıyı paylaşarak ve azaltarak, sevinci çoğaltarak, darda zorda olanın yardımına koşarak, sıkıntısı olanın sıkıntısını gidermeye çalışarak oluşabileceğinin altını çizen Valimiz, “Zaten en büyük zenginliğimiz olan birlik ve beraberliğimizi Allah bozmasın” dedi.

Şanlıurfa’nın bir hemşerisi olmaktan gurur duyduğunu her fırsatta dile getirdiğini söyleyen Güzeloğlu, “Şanlıurfa il olarak, Birecik de ilçe olarak bu ülkenin çok özel, çok köklü, çok derin ve anlamlı geçmişini temsil eden, binlerce yıllık getirdiği insanlık tarihinin adeta varoluşundan bu yana izlerini taşıyan, tüm medeniyetlere ev sahipliği yapan, medeniyetin temeli olan suyun ve Mezopotamya’nın bereketi olan Fırat’ın kenarında konumlanan yapısıyla geçmişte de çok özel ve güzel hem yerleşim yeri hem de bilinen bir tarihi medeniyet merkezidir. Bugün olduğu gibi inşallah gelecekte de hem Şanlıurfa hem Birecik aynı güzellik ve iddia ile devam edecek. Bu yolculuğa devam ederken şüphesiz ki, sosyal hayatın bir gereği olarak ekonomik ve sosyal nedenlerle Türkiye’nin içerisindeki hemşerilerimiz, diğer bütün hemşerilerimiz ve bu ülkenin her bir kentinin çok değerli vatandaşları gibi değişik kentlerde yaşamaya devam ediyorlar. Kimisi eğitim, kimisi iş, kimisi sağlık, kimisi de öyle gerektirdiği için. Bu ülkenin her köşesi bizim. Bu ülkenin her bir insanı bizim. Her bir köşesi de cennet, her insanı da onun çok güzel bir bahçesi, çiçeği ve gülüdür” diye konuştu.

Birecik belediye başkanı Av.M.Faruk Pınarbaşı: konuşmasında Bireicklileri temsil eden nezih Birecikliler derneğinin açılmasından gurur duyduğunu,Birecik çok ayrıcalıklı bir ilçemiz Birecikli olmak daha bir ayıcalık olmuştur. Tüm hemşerilerimin gerek yurt dışında gerek yurt içinde Birecikliler bireciği gerçekten gururla temsil etmişlerdir dedi,ayrıca Birecik için yapılan ve yapılacak projelrinden bahsetti..

Şanlıurfa Belediye Başkan Vekili Mehmet Fevzi Tücetepe ve Birecik Belediye Başkanı Faruk Pınarbaşı’nın birer konuşma yaptığı açılış, kurdele kesimi ve dernek binasının gezilmesi ile sona erdi.